VI FORUM PRZEDSIĘBIORCÓW
Małopolski Przedsiębiorca w Europie. Jak wykorzystać doświadczenia firm zagranicznych (na przykładzie firm bawarskich)Termin: 13 października 2016 r.
Liczba uczestników: ok. 250 osób
Miejsce: Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków
Godzina: 9.00-15.00
Prowadzący: Zbigniew Bartuś
Patronat honorowy: Jacek Krupa, Marszałek Województwa Małopolskiego
AGENDA SPOTKANIA
08:30 – 09.00
REJESTRACJA i bufet kawowy
9:00 – 09:30
Wystąpienie Wiceminister Jadwigi Emilewicz „Jak polski rząd wspiera współpracę polskich przedsiębiorców z potencjalnymi partnerami za granicą?”
09:30 – 10:00
Wystąpienie Dyrektora Departamentu Współpracy Gospodarczej z Europą, Bawarskie Ministerstwo Gospodarki, Mediów, Energii i Technologii Martina Grossmanna „Jak rząd Bawarii wspiera współpracę swoich przedsiębiorców z potencjalnymi partnerami za granicą”
10:00 – 10:30
Wystąpienie Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy „Wsparcie aktywności międzynarodowej małopolskich przedsiębiorców przez Województwo Małopolskie”
10:30 – 10:45
Case Study – „Doświadczenie w ekspansji na rynki zewnętrzne” – Wystąpienie Mikołaja Placka, Prezesa Zarządu Grupy OKNOPLAST
10:45 – 11:15
Przerwa kawowa
11:15 – 11:45
Case Study – „Doświadczenie w ekspansji na rynki zewnętrzne” – Wystąpienie Piotra Franciszkowskiego, Prezesa Zarządu firmy DATEV.pl
11:45 – 12:00
Wystąpienie Piotra Natkańskiego, eksperta BGK – „Finansowanie innowacji jako perspektywa rozwoju MSP – instrumenty unijne oferowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego”
12:00 – 13:30
Panel dyskusyjny
13:30 – 15:00
Networking przy kawie
Paneliści
MICHAEL KERN – Dyrektor Generalny, Członek Zarządu Polsko-niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej, Przedstawiciel Bawarii w Polsce
ANDRZEJ ZDEBSKI – Prezydent Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie
MAREK PIWOWARCZYK – Kanclerz BCC, Loża Małopolska
ANDRZEJ TUTAJEWSKI – Prezes MPoG
MAREK MAJ – Członek Zarządu MZP Lewiatan
RAFAŁ SOLECKI – Dyrektor Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości
O Forum Przedsiębiorców Małopolski
Czym jest Forum Przedsiębiorców „Dziennika Polskiego” - GENEZA
To stała rubryka na łamach Dziennika Polskiego, najbardziej opiniotwórczej i najczęściej cytowanej regionalnej gazety w kraju, współtworzona przez wszystkie organizacje przedsiębiorców.
To konferencje z udziałem ministrów i redakcyjne debaty ekspertów i polityków – relacje z nich docierają do największej grupy czytelników w Polsce.
To rzetelność i profesjonalizm. Twórcą i gospodarzem Forum Przedsiębiorców jest Zbigniew Bartuś, laureat najważniejszych nagród przyznawanych dziennikarzom ekonomicznym.
Tak, jak przedsiębiorcy, nie znosimy bicia piany. Działamy. Podpowiadamy decydentom rozwiązania. Patrzymy politykom na ręce. Rozliczamy. Nagłaśniamy dokonania polskich przedsiębiorców.
Co gryzie polskiego przedsiębiorcę? Zwłaszcza małego i średniego, który nie ma w Polsce prawie żadnej reprezentacji?
Złe przepisy?
Krzywdzące podejście i zachowanie urzędników?
Skomplikowane prawo podatkowe?
Brak odpowiednich fachowców?
Nieuczciwa konkurencja?
Ignorancja polityków?
„Dziennik Polski”, najstarsza i najbardziej opiniotwórcza regionalna gazeta w Polsce, od dziesięcioleci opisuje problemy i stara się je rozwiązywać. Od zarania III RP na celownik wzięliśmy m.in. absurdalne, niesprawiedliwe prawo gospodarcze oraz poczynania władzy zatruwające życie mikro, małym i średnim przedsiębiorcom, którzy są w Polsce stale niedoceniani i którzy nie mieli dotąd silnej reprezentacji. Staliśmy się rzecznikami ich interesów.
Dzięki wspólnemu działaniu „Dziennika Polskiego” i pospolitego ruszenia przedsiębiorców, które pod naszym patronatem zmienia się w silną reprezentację wielu tysięcy mikro, małych i średnich firm, udało się zmienić wiele patologicznych przepisów i praktyk władzy.
Prawo chroniące podwykonawców robót budowlanych, abolicja ZUS, wiążące interpretacje przepisów podatkowych, korzystna dla drobnego handlu interpretacja rozporządzenia o paragonach – przykłady naszych wspólnych sukcesów można mnożyć.
W roku 2013 zmieniliśmy tę doraźną współpracę – od alarmu do alarmu – w trwałą akcję. Tak powstało „Forum Przedsiębiorców Dziennika Polskiego”, stała rubryka współtworzona przez wszystkie najważniejsze zrzeszenia przedsiębiorców, w tym Małopolskie Porozumienie Organizacji Gospodarczych skupiające kilkanaście lokalnych i regionalnych izb gospodarczych, Małopolski Związek Pracodawców Lewiatan, Izbę Przemysłowo-Handlową w Krakowie i Krakowską Kongregację Kupiecką. „Forum Przedsiębiorców” stało się unikatową platformę wymiany informacji, porad – a zarazem swoistą
„siłą szybkiego reagowania”
do walki z absurdami i patologiami. Walki skutecznej – dzięki współpracy opiniotwórczego medium i organizacji przedsiębiorców, które – pod patronatem „Dziennika Polskiego” – postanowiły się zjednoczyć.
Wspólnie walczymy o lepsze prawo, pomagamy rozwiązywać problemy, wspieramy w zmaganiach z urzędnikami, wyjaśniamy prawne zawiłości. Ale też prezentujemy dokonania polskich przedsiębiorców, bo to ich wysiłkom zawdzięcza Polska swój niebywały awans cywilizacyjny ostatnich lat.
Cały czas staramy się uświadamiać decydentom i wszystkim Polakom znaczenie przedsiębiorczości i pomagać w budowaniu szacunku dla ludzi, którzy odważyli się prowadzić działalność gospodarczą.
Stałe miejsce w poczytnym dzienniku
Debaty ekspertów. Konferencje z ministrami
W ramach Forum Przedsiębiorców Dziennik Polski organizuje w Krakowie duże tematyczne konferencje z udziałem ministrów oraz redakcyjne debaty ekspertów i polityków na najważniejsze tematy gospodarcze i społeczne. Mają one zasięg ogólnopolski – relacje docierają do największej grupy czytelników w naszym kraju.
Diagnozujemy problemy trapiące przedsiębiorców w całej Polsce i wspólnie podpowiadamy politykom czołowych partii skuteczne rozwiązania.
Debaty i konferencje „Dziennika Polskiego” są dla tych, którzy od medialnych fajerwerków i wzajemnego opluwania oponentów wolą fakty, informacje i opinie ludzi kompetentnych.
RELACJA WIDEO
Zobacz relację z VI Forum Przedsiębiorców!